30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Нема лебче овде: Драган Тевдовски си замина од Македонија и ќе работи...

Нема лебче овде: Драган Тевдовски си замина од Македонија и ќе работи во Вашингтон

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот министер за финансии ,Драган Тевдовски, деновиве си заминал од Македонија.

Тевдовски отпатувал во Вашингтон каде што ќе работи во Меѓународниот монетарен фонд, објави „Курир.мк“.

Тој е еден од низата македонски високообразовани кадри кои завршија во двете најмоќни банки во светот изминатите години.

РЕКЛАМА
- Реклами -