13.9 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаОхридскиот адвокат кој дивеел во охридскиот пазар имал и полициска подршка!

Охридскиот адвокат кој дивеел во охридскиот пазар имал и полициска подршка!

Како што објави Охридскај, Охридски адвокат ги искршил тезгите на охридскиот пазар,охридската полиција чека Воз за Тирана, но сеуште го чекаат!

Нови пикантерии на СВР Охрид?!

Настанот за насилничко дивеење на охридскиот адвокат со кршење и отстранување на тезгите на ЈП Градски Пазар, пријавен е на ден 21-09-2020 година, од страна на вработени во ЈП Градски Пазар во ПС од ОН Охрид.

Како што дознава Охридскај, насилничкото дивеење на охридскиот адвокат се случила три дена порано, поточно на ден 18.09-2020 година, настан на кој бил присутен и униформиран полициски службеник  од Охрид, поточно истиот седел во кафетеријата сопственост на адвокатот, на кој му пречеле легално поставените тезги на ЈП Градски Пазар Охрид! Зошто униформираниот полициски службеник не превземал мерки согласно Закон за полиција, оставаме да се произнесе  Началникот на СВР Охрид.

На ден 21-09-2020 година (Понеделник) кој е пазарен ден во Охрид од како вработените во ЈП Градски Пазар Охрид дале известување до директорката Кристина Крлеска Деспотоска, дека дел од поставените тезги во охридскиот пазар се искршени-уништени и дека на тој дел од охридскиот пазар оневозможено е нормално функционирање на пазарот, диркторката на Охридскиот пазар испраќа вработени да го пријават настанот во СВР Охрид.

За повеќе информации на следниот линк:https://ohridsky.com/2020/09/24/%d1%81%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d0%b0%d0%bb-%d0%be%d1%85%d1%80%d0%b8%d0%b4%d1%81%d0%ba%d0%b8%d0%be%d1%82-%d0%b0%d0%b4%d0%b2%d0%be%d0%ba%d0%b0%d1%82-%d0%ba%d0%be%d1%98-%d0%b4%d0%b8%d0%b2%d0%b5%d0%b5/?fbclid=IwAR1_kPHk_LuFeh8kRmCf7llKzS_qCjKQIxE2ERzjzEwdvNn62-jGtO_ZlpE

Извор: Охрид Скај

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...