23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Уапсени пет лица во Тетово-Насилно влегле во домот и малтретирале мајка и...

Уапсени пет лица во Тетово-Насилно влегле во домот и малтретирале мајка и ќерка

Translate (Eng):[gtranslate]

Петмина тетовци, меѓу кои и 17-годишник, вчера биле уапсени поради разбојништво кое го извршиле на 9 август во стан на ул.„Маршал Тито“ во Тетово над 47-годишната С.Б. и нејзината ќерка.

Вчера, исто така, врз основа на судска наредба, бил извршен претрес во куќата на двајца од приведените, при што била пронајдена марихуана, гасен пиштол, два боеви и три куршуми за гасен пиштол и два метални пендреци.

Сите пет лица се задржани во Полициската станица Тетово и во текот на денот, со соодветен поднесок, ќе бидат изведени пред судија на претходна постапка во Основниот суд Тетово.

РЕКЛАМА

 

извор: Makfax

- Реклами -