Американскиот рапер Кање Вест, сподели икона од Свети Климент Охридски на неговиот твитер профил.

Американскиот рапер Кање Вест, кој неодамна ја прифати православната вера, денеска
ги изненади своите фанови на Твитер со тоа што објави икона од Свети Климент
Охридски.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here