24.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија И после полиција тепа: Крадец нападнал жена сред улица во Бутел, и...

И после полиција тепа: Крадец нападнал жена сред улица во Бутел, и од вратот и го откинал златниот ланец !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

На 25.09.2020 околу 14 часот приведен е Ф.С. (22) од Скопје, кој кратко време пред приведувањето, на крстосницата помеѓу ул. Хо Ши Мин и ул. Лазо Дренков ја нападнал М.Л. и од неа украл златен ланец. По приведувањето, Ф.С. го признал делото и против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

РЕКЛАМА
- Реклами -