27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија Првачињата од основното училиште „Коле Неделковски“ држеа настава под ведро небо !!!

Првачињата од основното училиште „Коле Неделковски“ држеа настава под ведро небо !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Невообичаено за овој ден, наместо внатре, тие седеа на столчиња во клупи надвор од улилиштната зграда, а нивните родители стоеја отстрана.

-На креативен начин, тимот од училиштето симулираа наставен час на отворено за првачињата и преку музичко-сценски настап од страна на учениците, ги презентираа насоките и мерките кој секој ученик треба да ги почитува за безбедна реализација на наставата.Како локална самоуправа, свечениот прием на ученици го спроведовме во сите основни општински училишта, согласно безбедносните протоколи и новите адаптирани услови за настава, соопштина од  Општина Центар.

РЕКЛАМА

локално.

- Реклами -