12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаСи го отсекол носот за да изгледа како „човечка Сатана“

Си го отсекол носот за да изгледа како „човечка Сатана“

Сака да биде жива верзија на Сатана – има всадено ѓаволски рогови и ги има истетовирано очните јаболка.

mazh-si-go-otsekol-nosot-za-da-izgleda-kako-chovechka-satana-voznemiruvachki-fotografii-01.jpg

Мајкл Даро до Прадо (44) од Сао Паоло, Бразил, сака да биде „човечка Сатана“ и за да постигне ѓаволски изглед тој досега има направено низа модификации на своето тело.

mazh-si-go-otsekol-nosot-za-da-izgleda-kako-chovechka-satana-voznemiruvachki-fotografii-04.jpg

Последната операција е најдрастична. Тој си го отстранил носот и е трета личност по ред во светот што го направила ова.

mazh-si-go-otsekol-nosot-za-da-izgleda-kako-chovechka-satana-voznemiruvachki-fotografii-02.jpg

Има всадено и ѓаволски рогови и ги има истетовирано очните јаболка.

Со секоја наредна процедура Мајкл сѐ повеќе си го става здравјето на ризик.

mazh-si-go-otsekol-nosot-za-da-izgleda-kako-chovechka-satana-voznemiruvachki-fotografii-03.jpg

Работи како тату артист, а неговата сопруга го поддржува во бизарната зависност да стане жив Сатана.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...