16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија 20 годишно момче загинало во тракторска несреќа, што се случила на падините...

20 годишно момче загинало во тракторска несреќа, што се случила на падините на планината Галичица.

Translate (Eng):[gtranslate]

Млад човек на 20-годишна возраст денеска загинал во несреќа што се случила на падините на планината Галичица.

Според првичните информации, момчето кое било жител на селото Љубаништа настрадало кога се превртел тракторот со кој управувал на планинскиот пат што од Отешево преку Галичица води до магистралниот пат Охрид-Свети Наум.

Увидот на лице место што е во тек и истрагата треба да ги утврди околностите и причината што довела до несреќата.

РЕКЛАМА
- Реклами -