15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Забава Кумановец ловеше риба на поплавената „Октомвриска револуција“ (ВИДЕО)

Кумановец ловеше риба на поплавената „Октомвриска револуција“ (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Обилните врнежи од дожд кои од рано утринава го зафатија Куманово предизвикаа поплавување на дел од улиците, со оглед дека атмосферската канализација не е во можност целосно да ја апсорбира водата.

Но, еден кумановец можноста ја искористи да се пошегува. Со својата јадица тој излезе на булеварот и ловеше риби.

Како тоа изгледаше погледнете во видеото подолу.

РЕКЛАМА

извор кумановски муабети

 

- Реклами -