15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Нова кривична за Охриѓанец: Сите мислеле дека прави зимница тој во тегли...

Нова кривична за Охриѓанец: Сите мислеле дека прави зимница тој во тегли чувал марихуна!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

СВР Охрид, до надлежното Основно јавно обвинителство, поднесе кривична пријава против 20-годишниот А.В. од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ и одредена му е мерка притвор.

-При преглед извршен на 22-ри септември 2020 година, полициските службеници кај пријавениот пронашле и одзеле марихуана. Дополнително, при претрес во неговиот дом во Охрид биле пронајдени четири тегли со марихуана, информираат од СВР Охрид.

РЕКЛАМА
- Реклами -