30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Опожарен автомобил на охридски директор

Опожарен автомобил на охридски директор

Translate (Eng):[gtranslate]

На 25-ти септември 2020 година, во 04:15 часот во СВР Охрид, пријавен е пожар во патнички автомобил „Фолксваген Пасат“ со охридски регистарски ознаки, паркиран на улицата „Кузман Јосифоски Питу“ во Охрид, сопственост на 52-годишниот П.Т. од Ресен.

-Пожарот, во кој нема повредени лица, е изгаснат од Територијалната против пожарна единица од Охрид, информираат од СВР Охрид.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -