19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаЌе се апсат припадници на УЧК во Македонија?- Четири возила на Еулекс...

Ќе се апсат припадници на УЧК во Македонија?- Четири возила на Еулекс се упатиле кон Тетово

Четири возила на меѓународната мисија на Косово, ЕУЛЕКС штотуку влегоа во Македонија, информираа гранични извори. Според нив, по преминувањето на границата, возилата на ЕУЛЕКС не запреле во Скопје, туку тргнале во правец кон Тетово, пренесува Весникот Лајм.

Властите во Македонија не даваат официјални детали во врска со овие информации и сè уште нема официјално соопштение од канцеларијата на ЕУЛЕКС во Приштина.

Во последните денови ЕУЛЕКС апсеше на Косово. Сè уште не е познато дали оваа мисија има налог за апсења во Македонија или не.

Извор: Лајм

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...