19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонија(Видео) Возилата на Брзата Помош и Општа болница Охрид и оддадоа последна...

(Видео) Возилата на Брзата Помош и Општа болница Охрид и оддадоа последна почит на својата колешка сестра Дијана

Денес точно 12 часот, возилата за брза помош на Здравствен дом и возилата од Општа болница од Охрид заедно со свирење и ротација на светло ќе и оддадоа  последна почит на прерано починатата медицинска сестра Дијана Димоска и на сите жртви на опасниот корона вирус Ковид -19.

Дијана имаше само 49 години и беше работно ангажирана во Интерно одделение на болницата во Охрид и ја загуби последната битка со Ковид – 19. Дијана завчера беше погребана на Градските гробишта во Охрид.

 

Со свирење и ротација на светло, медицинските лица и оддаваат последна почит на прерано починатата медицинска сестра и сите жртвиод КОВИД 19

Gepostet von OHRID VEST am Dienstag, 29. September 2020

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...