18.8 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Естрада Илина и Игор со љубов во нов почеток

Илина и Игор со љубов во нов почеток

Translate (Eng):[gtranslate]

„Планинарење“ е насловот на книгата на македонската алпинистка и уметница Илина Арсова која беше промовирана во Младинскиот културен центар, а присутните на промоцијата, пак, можеа да ја видат и нејзината изложба „Повторно на 0“.

 

На промоцијата, за поддршка на Илина беше и нашиот актер и шоумен Игор Џамбазов чие присуство предизвика интерес кај присутните исто колку и самата изложба и книгата на Илина. Иако досега не потврдија дека се во врска, заедничките фотографии што ги објавуваа на социјалните мрежи само потврдуваа дека се среќни заедно и дека уживаат во љубовта далеку од јавноста.

РЕКЛАМА

Афирмираната алпинистка за изложбата вели дека враќањето од Антарктикот на самиот почеток од годината и завршувањето на мисијата „7 врвови на 7 континенти“, го доживеала како огромно олеснување, и истовремено како високо креативна храна за ликовното творештво.

Целосната сторија во Вечер

 

- Реклами -