30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија 3-годишниот Реџеп ја победи страшната болест и заѕвони на ѕвончето во Детската...

3-годишниот Реџеп ја победи страшната болест и заѕвони на ѕвончето во Детската клиника во Скопје

Translate (Eng):[gtranslate]

Од Здружението за поддршка на децата болни од рак, САНО, информираат за извојуваната битка на малиот и храбар Реџеп со видео снимено на Детската клиника во Скопје.

Реџеп има само три години и може слободно да се пофали дека ги направил трите најважни работи во животот !

  1. Не плаче, туку среќен е и по цел ден се смее!
  2. Победи страшна болест, па здрав по цел ден игра!
  3. Храбар е и може светот да го сврти наопачки!

Да си жив и здрав Реџеп и само напред!

РЕКЛАМА

 

https://www.facebook.com/watch/?v=2688307694756507&extid=TgCHOd0y1Qk3dw5B

 

 

 

- Реклами -