22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонија3-годишниот Реџеп ја победи страшната болест и заѕвони на ѕвончето во Детската...

3-годишниот Реџеп ја победи страшната болест и заѕвони на ѕвончето во Детската клиника во Скопје

Од Здружението за поддршка на децата болни од рак, САНО, информираат за извојуваната битка на малиот и храбар Реџеп со видео снимено на Детската клиника во Скопје.

Реџеп има само три години и може слободно да се пофали дека ги направил трите најважни работи во животот !

  1. Не плаче, туку среќен е и по цел ден се смее!
  2. Победи страшна болест, па здрав по цел ден игра!
  3. Храбар е и може светот да го сврти наопачки!

Да си жив и здрав Реџеп и само напред!

 

https://www.facebook.com/watch/?v=2688307694756507&extid=TgCHOd0y1Qk3dw5B

 

 

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...