12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаВело Маркоски стравува за својата безбедност

Вело Маркоски стравува за својата безбедност

Поради загриженост за својата безбедност и на неговите најблиски, новиот член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Вело Марковски сподели дека ќе побара прием кај министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски со цел, како што вели тој, „да го убеди дека изнесувањето во јавност на неговите сознанија за КОВИД-19 пандемијата нема да ја загрозат неговата безбедност и безбедноста на моите најблиски“.

До тогаш, Маркоски ги откажа сите договрени интервјуа и/или емисии на тема за КОВИД-19 пандемијата.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...