30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Свет Видео: Градоначалник ограбен додека давал изјава во живо на телевизија!

Видео: Градоначалник ограбен додека давал изјава во живо на телевизија!

Translate (Eng):[gtranslate]

Градоначалникот на градот Вентимиља, северозападна Италија, близу границата со Франција, беше „ограбен“ во директен пренос на телевизија..

На видеото, коешто веднаш стана хит на интернет, новинарка разговараше за редот и безбедноста во градот, кога одненадеж крадец ми го украл палтото кое му било оставено на клупа.

Градоначалникот појаснил дека се работи за свечено палто со кое подоцна требало да оди на прослава..

РЕКЛАМА

- Реклами -