15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Филипче- Немало мобинг, сестрите само разговарале на повисок тон од директорот и...

Филипче- Немало мобинг, сестрите само разговарале на повисок тон од директорот и докторката

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство Венко Филипче, утрово имаше средба со трите медицински сестри, кои вчера најавија дека ќе си заминат од Инфективната клиника.

Станува збор за главната сестра Зорица Љубичиќ Митиќ и уште две медицински сестри Силвана Рогиќ и Дивна Бојческа.

Филипче истакна дека ги разбира, и договорено е после годишниот одмор кој ќе го користат, повторно да се разговара со нив и да се најде начин за продолжување со битката против коронавирусот.

РЕКЛАМА

Како што вели Филипче врз нив немало мобинг, туку имало само дискусија на пивисок тон од директорот и докторката со медицинската сестра, поради што сега сите жалат за тоа.

Воедно министерот додава дека пандемијата трае предолго, заморот и нервозата го прават своето, но секако прават се медицинските сестри да се чуствуваат почитувано и задоволно на своите работни места.

 

- Реклами -