19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаВработените во Веро кои имаат првачиња денес ослободени од работа, освен тоа,...

Вработените во Веро кои имаат првачиња денес ослободени од работа, освен тоа, компанијата подготви и симболични подароци за првачињата на своите вработени.

Вработените во Веро кои се родители на првачиња денеска, 1 октомври, имаат слободен ден од работа за да може да бидат со своите деца на првиот ден од учебната година. Менаџментот на Веро ги ослободи сите родители на првачиња од работните обврски, без оглед дали децата ќе посетуваат настава со физичко присуство или настава од далечина (онлајн настава) и ќе им овозможи да ги придружуваат на првиот училиштен ден.

Освен тоа, компанијата подготви и симболични подароци за првачињата на своите вработени, со цел да ги израдува децата и да им помогне на родителите да го комплетираат потребниот прибор.

– Иако оваа учебна година е невообичаена по многу нешта, првиот училишен ден секогаш е возбудлив и многу значаен за првачињата, но и за нивните родители. Како компанија која се грижи за своите вработени, сакаме да им овозможиме овој значаен ден да го поминат со своите деца, да ги однесат на првиот час или заеднички да го проследат од дома, пружајќи им ја потребната поддршка. Спомените од првиот училишен ден се незаменливи и бесценети, а нашите вработени, на наше огромно задоволство, ќе ги создадат заедно со своите дечиња – велат од менаџментот на Веро.

Слободниот ден за родителите на првачињата е само дел од континуираната поддршка што ја добиваат вработените во оваа компанија во текот на целата година. Грижата за вработените е нераскинлив дел од корпоративната култура на компанијата која е на македонскиот пазар повеќе од 20 години.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...