30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Инцидент во Скопје: Малолетник пукал со пиштол во куче, го застрелал својот...

Инцидент во Скопје: Малолетник пукал со пиштол во куче, го застрелал својот другар !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Малолетник ранил малолетник со истрел од пиштол. Имено, шеснаесет годишно момче од скопското село Бојане вчера било рането со огнено оружје, по што било донесено во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување помош. Инцидентот се случил во селото Копаница.

Во врска со настанот уапсен е 16-годишник од с.Копаница, скопско, за кој било пријавено дека пукал во куче, но го погодил малолетникот. Пиштолот бил пронајден и се преземаат мерки за расчистување на настанот и утврдување на причините за пукањето.

ЕХО

РЕКЛАМА
- Реклами -