16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаСопругот на Јанкулоска, Влатко Илиевски ќе ја брани во „Таргет-Тврдина“

Сопругот на Јанкулоска, Влатко Илиевски ќе ја брани во „Таргет-Тврдина“

Адвокатот Влатко Илиевски, сопруг на поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска е нејзиниот нов застапник во предметот „Таргет-Тврдина“ во кој таа е обвинета за незаконско прислушување.

Јанкулоска денеска со лисици на равете беше спроведена од „Идризово“ во судницата, откако од завчера е на издржување на затворската казна од четири години за „Тенк“

На почетокот на рочиштето Илиевски го извести судскиот совет дека од денеска и на идните рочишта во овој процес ќе е нејзин застапник.

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...