16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаВо најава нови рестриктивни мерки?!- Филипче денес на итен состанок со комисијата...

Во најава нови рестриктивни мерки?!- Филипче денес на итен состанок со комисијата за заразни болести !!!

Во моментов се одржува консултација на министерот за здравство Венко Филипче со членовите на Комисијата за заразни болести за актуелната епидемиолошка состојба и зголемениот број нови случаи со ковид-19, информира Министерството за здравство.

„Министерството за здравство информира дека во моментов се одржува консултација на Министерот за здравство Доц. д-р. Венко Филипче со членовите на Комисијата за заразни болести, каде се анализира актуелната епидемиолошка состојба и зголемениот број на нови случаи со ковид-19. Министерството ќе проследи повеќе информации по завршување на консултативната средба“, се вели во соопштението.

Само во изминатото деноноќие шест лица починаа и 225 се регистрирани како новозаразени со ковид-19, а речиси 100 од нив се од Скопје.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...