30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Џафери денеска го потпиша Решението за распишување на предвремени избори за градоначалник...

Џафери денеска го потпиша Решението за распишување на предвремени избори за градоначалник на Општина Пласница и Општина Штип.

Translate (Eng):[gtranslate]

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери
денеска го потпиша Решението за распишување на предвремени избори за градоначалник на Општина Пласница и Општина Штип.

mms

РЕКЛАМА
- Реклами -