19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаЗабаваБугарија го нуди Азис во замена за Гоце Делчев?!

Бугарија го нуди Азис во замена за Гоце Делчев?!

Иако се чинеше дека преговорите помеѓу Македонија и Бугарија околу Гоце Делчев се во ќор сокак, Бугарија доставила понуда која тешко може да се одбие. Медиумите во Бугарија на големо шпекулираат дека официјална Софија е подготвена да се откаже од Азис во замена за Гоце Делчев. Останува да видиме како македонската страна ќе реагира на оваа понуда, знаејќи го фактот дека Азис е многу популарен во Македонија.

 

 

koperacija.mk

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...