18.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Забава (ВИДЕО) Опел со 208км/час удри во автобус

(ВИДЕО) Опел со 208км/час удри во автобус

Translate (Eng):[gtranslate]

Дали некогаш сте се запрашале што останува од автомобилот по судир со брзина од над 200 км / ч?

EuroNCAP со години вршат стандардни тестови за несреќи, во кои безбедноста на автомобилот се тестира со брзина редовно под 60 км / ч. Понекогаш некој организира неофицијални тестови со поголема брзина, најчесто за забава, а таков пример даваме подолу.

Во видеото може да се види како изгледа кога Opel Omega ќе удри во неподвижен објект со три пати поголема брзина. Ударот на „Опел“ во автобусот изгледа ужасно, што не изненадува со оглед на тоа што контактот се случил со 208 км на час.

РЕКЛАМА

Штетата е страшна. Автомобилот е тотално уништен до непрепознатливо ниво, а единствениот цел дел е багажникот. Судејќи според она што се виде во ваква несреќа, невозможно е да се замисли дека некој во Opel би можел да преживее. Покрај тоа, автобусот беше сериозно оштетен, така што ќе имаше жртви и во него.

Канал 5

- Реклами -