-0.1 C
Ohrid
вторник, ноември 30, 2021
Почетна Македонија Заев: Eвропјаните за Македонија сметаат дека е варварско општество кое ги краде...

Заев: Eвропјаните за Македонија сметаат дека е варварско општество кое ги краде нивните пари.

Translate (Eng):[gtranslate]

Премиерот Зоран Заев, вчера вечер во интервју за Македонската телевизија изјави дека европјаните за Македонија сметаат дека е варварско општество кое ги краде нивните пари.

– Ја следев дискусијата што беше отворена во Франција кога требаше да се одлучува во октомври 2019 година ама Советот на Европа и ставовите на претседателот Макрон, таму голем дел од граѓаните мислат дека ние сме едни варварски општества каде што европјаните даваат пари преку своите даноци и тука некој ги кради тие пари, вели Заев.

РЕКЛАМА