30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Игралиштата преполни со мајки и деца а страшно им било децата да...

Игралиштата преполни со мајки и деца а страшно им било децата да одат во градинка, па бараат уште да не одат на работа !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Фејзбук статус на Сашка Цветковска.

Игралиштата се преполни со мајки и деца, за тие кластери еден текст немало. Маските се реткост на овие терени, да не се лажеме. Врие по 50 деца на игралишта. Ама загрижени сме дека во градинките ќе имало епидемиолошки бран, па не требало да се оди на работа уште есенва и нивното таканаречено породилно до шест години да било субвенционирано. Нема проблем, ама нека ги затворат и игралиштата и парковите, за да бидат безбедни, нели е тоа целта. А никој не бара повеќе градинки и подобри градинки, не се ни зборува за дефицитот на градинки. Министерката Јагода Шахпаска има обврска кон нас што работиме без викенд и без слободен ден откако почна КОВИД 19 да ни соопшти колку од мајките кои користат продолжено породилно работат во јавната администрација.
п.с. А во Сити Мол не ви е страв со малите деца, нели? Во градинка е страшно…

Игралиштата се преполни со мајки и деца, за тие кластери еден текст немало. Маските се реткост на овие терени, да не се…

Posted by Saska Cvetkovska on Понеделник, 28 септември 2020

РЕКЛАМА
- Реклами -