9.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаМила Царовска: Ако не сакате сега он-лајн настава, ќе си учите во...

Мила Царовска: Ако не сакате сега он-лајн настава, ќе си учите во лето !!!

Ќе има санкции за училиштата кои што без дозвола ќе почнат настава со физичко присуство, се закани денеска министерката за образование МилаЦаровска, откако некои од училиштата најавија дека ќе почнат да работат без дозвола од Министерството за образование.

За дел од ученициите кои се надвор од образовниот процес затоа што не сакаат онлајн настава, Царовска им порача дека учениците кои ќе изгубат од часовите ќе надоместат со часови во летниот период или наредната година.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Штипјанец на куќата си направил мини ветерница, па сега комшиите се жалат бидеќи била бучна па неможеле да спијат навечер !!

Мини ветерница на покрив во Штип Ентузијаст од улицата „Димо Хаџи Димов“ во Штип на покривот од својата куќа си направил мини ветерница. Експериментот веројатно...

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...