15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Мила Царовска: Ако не сакате сега он-лајн настава, ќе си учите во...

Мила Царовска: Ако не сакате сега он-лајн настава, ќе си учите во лето !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Ќе има санкции за училиштата кои што без дозвола ќе почнат настава со физичко присуство, се закани денеска министерката за образование МилаЦаровска, откако некои од училиштата најавија дека ќе почнат да работат без дозвола од Министерството за образование.

За дел од ученициите кои се надвор од образовниот процес затоа што не сакаат онлајн настава, Царовска им порача дека учениците кои ќе изгубат од часовите ќе надоместат со часови во летниот период или наредната година.

РЕКЛАМА
- Реклами -