16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаНеспособноста на институциите: Наместо скопскиот локал да биде затворен, вечерва повторно прави...

Неспособноста на институциите: Наместо скопскиот локал да биде затворен, вечерва повторно прави забава со многу гости

Кафулето „Мош“ работи и вечерва. Настапува Владо Ѓоргиев, има гласна музика и многу гости.

Гостите се без маски, дистанца не се одржува.

Беше најавено затворање на овој локал откако иста ваква забава веќе имаше. Но, власта покажува неуспеси на дневна основа, а резултатот од нивната неработа е екстремно високиот број на заразени.

Ветија дека ќе превземат мерки, но тоа не го направиле бидејќи верувале или не, токму таа инспекторка што требало да го затвори кафулето била во изолација.

Лента ќе добиеле наредната недела, откако ќе се одржат уште забави без почитување на протоколи и мерки!!!

А1ОН вечерва стапи во контакт со директорот на инспекторатот, Стојко Пауновски од СДСМ.

-Не е затворен, ќе биде наредната недела. Инспекторката што требаше да го затвори е со решение за изолација. Секој инспектор го завршува својот предмет. Наредната недела ќе добие лента, вели Пауновски за „А1он“.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...