19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаЗабаваТешко ќе признаат - Еве колкупати во текот на денот жените помислуваат...

Тешко ќе признаат – Еве колкупати во текот на денот жените помислуваат на секс

Жените тешко ќе ви признаат дека размислуваат за секс, а поголемиот дел од нив ќе ви кажат дека тоа воопшто не им паѓа на памет, но лажат.

Новото истражување покажало дека на жените таквите мисли во главата им доаѓаат многу почесто отколку што тие признаваат, поточно, во просек 18 пати дневно.

Истражувањето кое што го спровела страницата за запознавање луѓе „Illicit Encounters“, покажало дека жените во просек на секс размислуваат на секоја 51 минута, доколку се пресмета дека дневно спијат по 8 часа.

Сепак, мажите донекаде го оправдале митот за тоа дека постојано мислат на секс, затоа што истражувањето покажало дека тоа го прават на секои 28 минути.

Истото истражување покажало дека 59 отсто од жените редовно фантазираат за сексуален однос со своите поранешни момчиња, додека пак таа бројка кај мажите изнесувала 49 отсто.

 

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...

Битолчанец силувал лице со трајно душевно заболување, чинот го снимал и го пренесувал во живо на Youtube

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 23-годишник осомничен за кривично дело – Полова злоупотреба на немоќно лице од член...