15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Приведениот сопственик на Mош веднаш ослободен бидеjќи денес му била свршувачката?!

Приведениот сопственик на Mош веднаш ослободен бидеjќи денес му била свршувачката?!

Translate (Eng):[gtranslate]

Газдата на кафе барот „Мош“, Методија Динев (41)ноќеска половина час после полноќ бил приведен и задржан во ПС „Центар“. Во полицискиот извештај се вели дека е поради постоење основано сомнение дека, како одговорно лице, управител на ланч барот сторил кривично дело – непостапување според здравствени прописи за време на епидемија. По двата бурни викенди денес, пак, Динев се сврши за неговата девојка Стефанија (28) докторка од Штип. Убавите вести за свршувачката беа споделени на стори на Инстаграм од сестрата на Стефаија, манекенката Марија.

Ивор: Канал 77

За повеќе информации на следниот линк:https://mms.mk/172022/%d0%bd%d0%be%d1%9c%d0%b5%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%b2%d0%b5%d0%b4%d0%b5%d0%bd-%d0%b2%d0%be-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%b8%d1%86%d0%b8%d1%98%d0%b0-%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d0%b5%d1%81-%d0%bd%d0%b0/?fbclid=IwAR3fiu0FlW3O6sQnZoVSJKZ4i-QEa97mclDH8ccsrzub8r_BbNbaHU67CTI

РЕКЛАМА

 

- Реклами -