13.9 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаПриведениот сопственик на Mош веднаш ослободен бидеjќи денес му била свршувачката?!

Приведениот сопственик на Mош веднаш ослободен бидеjќи денес му била свршувачката?!

Газдата на кафе барот „Мош“, Методија Динев (41)ноќеска половина час после полноќ бил приведен и задржан во ПС „Центар“. Во полицискиот извештај се вели дека е поради постоење основано сомнение дека, како одговорно лице, управител на ланч барот сторил кривично дело – непостапување според здравствени прописи за време на епидемија. По двата бурни викенди денес, пак, Динев се сврши за неговата девојка Стефанија (28) докторка од Штип. Убавите вести за свршувачката беа споделени на стори на Инстаграм од сестрата на Стефаија, манекенката Марија.

Ивор: Канал 77

За повеќе информации на следниот линк:https://mms.mk/172022/%d0%bd%d0%be%d1%9c%d0%b5%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b8%d0%b2%d0%b5%d0%b4%d0%b5%d0%bd-%d0%b2%d0%be-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%b8%d1%86%d0%b8%d1%98%d0%b0-%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d0%b5%d1%81-%d0%bd%d0%b0/?fbclid=IwAR3fiu0FlW3O6sQnZoVSJKZ4i-QEa97mclDH8ccsrzub8r_BbNbaHU67CTI

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...