29.9 C
Ohrid
четврток, јуни 24, 2021
Почетна Македонија Античките хeрои од мaкедонската историја, од денес официјaлно препишани на грчката историја.

Античките хeрои од мaкедонската историја, од денес официјaлно препишани на грчката историја.

Translate (Eng):[gtranslate]

Утрово на Мостот Око во центарот на Скопје пред секоја фигура која е дел од античката (македонската) историја осамнаа метални табли со содржина која сите овие ликови ги препишува на грчката историја.

РЕКЛАМА

инфомакс

 

 

- Реклами -