15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Што ли му згрешија судиите: Новак Ѓоковиќ повторно погоди лински судија во...

Што ли му згрешија судиите: Новак Ѓоковиќ повторно погоди лински судија во глава !!!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ неодамна побара отстранување на линиските судии во тенисот и замена со технологија, а денеска во осминафиналето против Карен Хачанов, успеа повторно да погоди еден судија во глава, откако беше дисквалификуван од САД опен поради ваков прекршок.

Сепак, овојпат немаше сомнеж дали тој имаше намера, бидејќи случката се случи при обид да го врати сервисот на Хачанов.

РЕКЛАМА
- Реклами -