30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија 19-годишник со пиштол испукал неколку куршуми кон 39 годишен маж, поради фамилијарни...

19-годишник со пиштол испукал неколку куршуми кон 39 годишен маж, поради фамилијарни проблеми !!

Translate (Eng):[gtranslate]

СВР Скопје- Единица за насилен криминал до Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против Х.С.(19) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело убиство во обид, казниво по
член 123 во врска со член 19 од Кривичниот законик. На 16.04.2020 во атарот на село Петровец, пријавениот, по претходна вербална расправија поради фамилијарни проблеми и нетрпение, со тврд предмет го нападнал Е.Л.(39) од
Скопје, по што со пиштол испукал неколку куршуми кон него.

РЕКЛАМА
- Реклами -