30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Свет Трамп го шокира светот: ''Немој да се плашите од Корона вирусот, не...

Трамп го шокира светот: ”Немој да се плашите од Корона вирусот, не е ништо страшно” !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва објави дека ќе ја напушти болницата „Волтер рид“ околу 18.30 по локално време.

„Ќе го напуштам одличниот медицински центар „Волтер Рид“ денеска во 18:30 часот. Се чувствувам навистина добро! Не плашете се од ковид. Не дозволувајте тоа да доминира во вашиот живот. Под администрацијата на Трамп, развивме неколку навистина одлични лекови и знаење. Се чувствувам подобро отколку пред 20 години!“, објави американскиот претседател на Твитер.

РЕКЛАМА
- Реклами -