22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаСветУкраински политичар јаде шамари од шефот на полицијата како дете мало!!!!

Украински политичар јаде шамари од шефот на полицијата како дете мало!!!!

Украински министер фатен со мито…..

Шефот на полицијата му организирал и филмска екипа да дојде да го снима давањето на парите (митото), при што улетува веднаш внатре. Нервозата кај шефот на полицијата е голема, и на моменти постапува непрофесионално, мавајќи го со шамари  министерот, но очигледно дека ефектот од снимкава ќе ги подзамисли многу министри во светот. Кај нас е невозможно, бидејќи се од иста партија или комшии од мало…

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...