13.9 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаБоки 13 пак заврши на болница -судењето е одложено

Боки 13 пак заврши на болница -судењето е одложено

Обвинетиот Бојан Јовановски се лекува во болница па судот го одложи денешното рочиште за предметот Меѓународен сојуз.

-Казнено поправната установа, затвор Скопје, утринава го извести судот дека Бојан Јовановски не е во затворот туку е во болница и не може да биде спроведен до судот, информираше судијата Софче Гаврило Ефремова.

Ова е трето рочиште кое се одложува поради отсуство на обвинетиот Јовановски. Тој на почетокот на минатиот месец беше итно опериран поради проблеми со желудникот.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...