30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Боки 13 пак заврши на болница -судењето е одложено

Боки 13 пак заврши на болница -судењето е одложено

Translate (Eng):[gtranslate]

Обвинетиот Бојан Јовановски се лекува во болница па судот го одложи денешното рочиште за предметот Меѓународен сојуз.

-Казнено поправната установа, затвор Скопје, утринава го извести судот дека Бојан Јовановски не е во затворот туку е во болница и не може да биде спроведен до судот, информираше судијата Софче Гаврило Ефремова.

Ова е трето рочиште кое се одложува поради отсуство на обвинетиот Јовановски. Тој на почетокот на минатиот месец беше итно опериран поради проблеми со желудникот.

РЕКЛАМА
- Реклами -