6.1 C
Ohrid
петок, февруари 23, 2024
ПочетнаМакедонијаГавазова: Пејачите се како славеј, ако не им дозволиш да пее тој...

Гавазова: Пејачите се како славеј, ако не им дозволиш да пее тој ќе ти умре !!

Фолк пејачката Сузана Гавазова денеска се приклучи на протестот пред Влада. Вели дошла да ја поддржи македонската музика и музичарите. На прашање на „ММС“ дали мисли дека овој протест ќе промени нешто, таа вели дека можеби ќе ја натераат Владата да види дека и тие постојат, и дека ние сме тие што придонесуваат за Македонската музика.

Додека седевме дома и ги почитуваме сите протоколи пејачите од Србија ни го земаа лебот во Македонија, редно беше и ние да го кренеме нашиот глас, а тоа што министерот Венко Филипче тврди дека бројот е зголемен од правење свадби не е точно бидејќи ние не пееме на никакви свадби, пееме во ресторани а таму може да се направи ред по сите протоколи рече Гавазова за ММС.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Трагично заврши потрагата по исчезнатиот Александар од Прилеп

Потрагата по лицето Александар Јошовески од Прилеп на кого му беше изгубена трагата вчера попладне за жал е пронајден починат вечерва. Ова преку социјалните мрежи...

„Несериозен е предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на пасошите“, рече Маричиќ

Предлогот законските измени на ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на важноста на патните исправи е правна несигурност за граѓаните, изјави вечерва вицепремиерот Бојан Маричиќ на новинарско...

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори.

Максим Димитриевски е претседателски кандидат на ЗНАМ за претстојните избори. Партијата Движење ЗНАМ - За наша Македонија вечерва во Скопје ќе го одржи првиот...

ДНК со поддршка до Силјановска-Давкова: Време е да си добиеме мајка!

Популарното музичко дуо ДНК јавно и искажа поддршка на професорката Гордана Силјановска-Давкова, која се пријавила на јавниот повик за избор на кандидат на ВМРО-ДПМНЕ...