23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Гавазова: Пејачите се како славеј, ако не им дозволиш да пее тој...

Гавазова: Пејачите се како славеј, ако не им дозволиш да пее тој ќе ти умре !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Фолк пејачката Сузана Гавазова денеска се приклучи на протестот пред Влада. Вели дошла да ја поддржи македонската музика и музичарите. На прашање на „ММС“ дали мисли дека овој протест ќе промени нешто, таа вели дека можеби ќе ја натераат Владата да види дека и тие постојат, и дека ние сме тие што придонесуваат за Македонската музика.

Додека седевме дома и ги почитуваме сите протоколи пејачите од Србија ни го земаа лебот во Македонија, редно беше и ние да го кренеме нашиот глас, а тоа што министерот Венко Филипче тврди дека бројот е зголемен од правење свадби не е точно бидејќи ние не пееме на никакви свадби, пееме во ресторани а таму може да се направи ред по сите протоколи рече Гавазова за ММС.

РЕКЛАМА
- Реклами -