15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонија(ВИДЕО) Скопјанец се снимил како бега од полиција и објавил на Тик-ток 

(ВИДЕО) Скопјанец се снимил како бега од полиција и објавил на Тик-ток 

Скопски моторџија  со профил #trimnoraliti на социјалната мрежа Тик-ток ја олеснил работата на судијата кој што сигурно ќе го суди за сообраќаен прекршок а му се заканува и судење за кривично дело.

#trimnoraliti објавил видео на кое се гледа како откако е застанат од полициска патрола воопшто не запира туку продолжува по патот.

Десетици македонски граѓани годишно се обидуваат да им избегаат на сообраќајните полицајци но досега никому не му текнало сам на полицијата да и обезбеди видео докази за кривично дело.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...