17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаДеница Апостоловска од Тетово, со прекрасна изведба го расплака жирито во Малта...

Деница Апостоловска од Тетово, со прекрасна изведба го расплака жирито во Малта (ВИДЕО)

32-годишната Деница Апостоловска од Тетово, која веќе 5 години живее во Малта каде работи како чистачка, се појави на тамошното шоу „Malta’s got talent“ и ги освои симпатиите на четиричленото жири.

Прво пееше компилација на повеќе песни кои ги нарече „Conversation with my mom“, додека потоа испеа традиционална песна од Малта за која ја доби секоја пофалба.

Деница почна со „Angels“ на Роби Вилијамс, а потоа поврза уште неколку песни како „Born this way“, па и локални малтешки песни кои го размрдаа жирито кое на крај и кажа дека е родена да биде на сцената.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...

Незаконски се гради нов стадион во Тетово, имотот е на државата, а не на општината

Одлуката која што ја донел Советот на Општина Тетово во септември минатата година, со која тетовскиот градски стадион го доделил на трајно користење на...