12.7 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаСветДонал Трамп: Кинезите дебело ќе платат за овој вирус што го раширија...

Донал Трамп: Кинезите дебело ќе платат за овој вирус што го раширија низ светот !!!

Американскиот претседател, Доналд Трамп, кој сè уште се лекува од коронавирус, денес повторно ѝ се обрати на јавноста преку „Твитер“.

Тој испрати специјална порака до постарите Американци и им се закани на Кинезите дека ќе платат за „ослободување на коронавирусот во светот“.

„На моите омилени луѓе во светот, постарите лица. И јас сум постар, знам дека не го знаете тоа, никој не го знае тоа, не мора да им кажете, но и јас сум постар. Напредуваме во борбата против оваа страшна болест што ни ја испрати Кина. Кина, која ќе плати висока цена за тоа“, рече Трамп во воведот на обраќањето.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...