15.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаЗаев за денешниот натпревар помеѓу Македонија и Косово: Головите се само бројка...

Заев за денешниот натпревар помеѓу Македонија и Косово: Головите се само бројка !!!

Премиерот Заев уште што не им се извини на комшиите што сме ги победиле во спортскиот натпревар 🙂

П.С. ЕУРО2020 е всушност ЕУРО2021, ама океј, со датумите за Европа ионака сме скарани 🙂

Во целост ви го прилажуваме неговиот статус: Image

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...

Незаконски се гради нов стадион во Тетово, имотот е на државата, а не на општината

Одлуката која што ја донел Советот на Општина Тетово во септември минатата година, со која тетовскиот градски стадион го доделил на трајно користење на...