19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаПродавачка Во Бутик Стана Советник За Евроинтеграции

Продавачка Во Бутик Стана Советник За Евроинтеграции

Снимателот и монтажер Тони Николовски, сопруг на поранешната советничка на премиерот Зоран Заев, Ленче Николовска, стана посебен советник за односи со јавност на министерот за земјоделие и шумарство Арјанит Хоџа, објави ИРЛ.

Николовски работел како монтажер и снимател во Македонската национална телевизија, Канал 5 и во  А1 Телевизија. По затворањето на А1, Николовски бил задолжен за видео продукција во семејниот интернет портал Бриф.мк. Од 2015 до неодамна Николовски бил снимател и монтажер во државната турска новинска агенција Анадолу.

Телевизиската водителката Зорица Андреева е ангажирана како советник за евроинтеграции на министерката за труд и социјала Јагода Шахпаска. Андреева е поранешна сопственичка на бутик, а работела како водителка на емисии на ТВ Сонце, АБ Канал и на ТВ 24.

И Николовски и Андреева не се експерти во областа во која ќе треба да ги советуваат министрите Хоџа и Шахпаска.

Дел од министрите посебните советници ги ангажирале без оглас. Инаку, платите на советниците на министрите се движат од 36.000 денари до 52.000

Извор mkpress.site

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...