23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Мицкоски за спас на својата фотелја го загрозува здравјето на своите партиски...

Мицкоски за спас на својата фотелја го загрозува здравјето на своите партиски членови и граѓаните, реагира СДСМ

Translate (Eng):[gtranslate]

За да ја спаси фотелјата во белиот дворец, губитникот Христијан Мицкоски го загрозува здравјето на сопартијците, но и јавното здравје, се вели во соопштението на СДСМ, кое доаѓа по вечерашниот митинг на ВМРО ДПМНЕ во Скопје.

– Во време кога државата се соочува со есенски бра на коронавирусот, Мицкоски без срам организира собири, лицемерни протести на кои не се почитува мерката за задолжителна дистанца, а мерката за задолжително носење заштитна опрема, масовно се прекршува.

Таквото крајно неодговорно, себично, незрезло и несовесно однесување не е ништо ново од Мицкоски, тој и во време на забрани и вонредна состојба ширеше лажни вести, ги прекршуваше мерките и задолженијата и се обидуваше истите да ги прикрие.

РЕКЛАМА

На Мицкоски не му е важно здравјето на граѓаните, воопшто нее загрижен за состојбата со коронавирус, негова единствена цел е да ја зачува фотелјата во белиот дворец по секоја цена иако пред јавноста вети дека ќе даде оставка ако не победи на изборите и не формира влада.

Заради лицемерниот однос, заради дејствувањето против здравјето и интересите на граѓаните, Мицкоски три пати губи на избори и уште долго ќе остане во опозиција, се вели во соопштението на СДСМ.

- Реклами -