22 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаАмди Бајрам за Сител: Ја одложивме свадбата

Амди Бајрам за Сител: Ја одложивме свадбата

Свадбата на внуката на Амди Бајрам е одложена.Ова за Сител го потврди поранешниот пратеник Амди Бајрам. Тој вели дека причината за одложување на прославата се токму мерките воведени поради коронавирусот. Претходно на социјалните мрежи беше објавена фотографија од поканата на семејството Бајрам на која се гледа дека свадбата била закажана за утре во 19 часот во општината Шуто Оризари.

Здравствените власти посочуваат дека токму ваквите семејни прослави во изминатиот период се главен извор за ширењето на корона вирусот.

Елена Милошевска-Сител

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...