30.9 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Амди Бајрам за Сител: Ја одложивме свадбата

Амди Бајрам за Сител: Ја одложивме свадбата

Translate (Eng):[gtranslate]

Свадбата на внуката на Амди Бајрам е одложена.Ова за Сител го потврди поранешниот пратеник Амди Бајрам. Тој вели дека причината за одложување на прославата се токму мерките воведени поради коронавирусот. Претходно на социјалните мрежи беше објавена фотографија од поканата на семејството Бајрам на која се гледа дека свадбата била закажана за утре во 19 часот во општината Шуто Оризари.

Здравствените власти посочуваат дека токму ваквите семејни прослави во изминатиот период се главен извор за ширењето на корона вирусот.

Елена Милошевска-Сител

РЕКЛАМА
- Реклами -