13.9 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаНема повеќе празни кревети во ГОБ „8 септември“, од вторник можно е...

Нема повеќе празни кревети во ГОБ „8 септември“, од вторник можно е и полициски час !!!

Во Ковид-центарот во Градската општа болница „8 Септември“, каде има капацитет за најмногу 50 пациенти, до утринава до 8 часот имало 42 хоспитализирани пациенти со ковид-19.

Директорот на болницата Христијан Костов во изјавата што претпладнево ја дал за Фактор, нагласил дека до 14 часот болничките кревети ќе бидат целосно исполнети.

– Нема повеќе место. Од утринава примив безброј телефонски повици за да хоспитализираме болни од ковид, но сè е пополнето. Најмногу пациенти, освен од Скопје, се примени од Струмица и тоа станува збор за исклучително тешки случаи – изјавил Костов.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...