17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаГлавната сестра на инфективна: Ќе работам и во „Аџибадем Систина“ и во...

Главната сестра на инфективна: Ќе работам и во „Аџибадем Систина“ и во „8 Септември“

Патриција Каламарас, шефицата на одделот за инфективни болести во ГОБ „8-ми Септември“ на својот профил на „Фејсбук“ напиша дека останува во болницата, и паралелно ќе работи и во „Аџибадем Систина“, во битката со коронавирусот.

„Пред се сакам да се заблагодарам на убавите желби и честитки. Во моментов се уште сум консултант во „Аџибадем Систина“. Сакам јавно да се заблагодарам на г-динот Јордан Камчев и г-дин Гин за поддршката за јавното здравје, како и за разбирањето на нашиот министер за здравство и директорот на ГОБ „8-ми Септември“. Ќе работам и во двете установи заедно со целиот тим. Искрено се молам на Бога да ми даде сила и мене и на целиот здравствен персонал да издржиме во оваа битка“, напиша д-р Каламарас.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...