16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонско магаре добило 87.000 евра за курс по пеење?

Македонско магаре добило 87.000 евра за курс по пеење?

Адвокатот Александар Тортевски на социјалните мрежи сподели дел од „едукативните“ проекти со ЕУ пари исплатени на една скопска „фризерница’ преку Националната агенција за европски и образовни програми.

 

По ckaндалот со 270 илјади евра Тортевски објави дека за „обука на хрватско магаре“ биле исплатени 83.000 евра европски пари, додека пак за обука за гостопримство на Кипар за само 54.000 евра.

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...