19.9 C
Ohrid
четврток, мај 30, 2024
ПочетнаМакедонијаTешка сообраќајна несреќа во скопското село Трубарево, загинаа 40 годишен маж и...

Tешка сообраќајна несреќа во скопското село Трубарево, загинаа 40 годишен маж и 10 – годишно дете !!!!

Денес околу 13,00 ч. во с.Трубарево случена е сообраќајна незгода во која учествувале автомобил БМВ со скопски регистерски таблички ,управувано од Д.Д. (1948) , пешак малолетник и мотор управуван од Ќ. И. (1980) од.с.Долно Лисиче. Возачот на мотор на лице место им подлегнал на повредите. Со возило на Итна медицинска помош, возачот Д. Д.и малолетникот се пренесени во Ургентниот Центар. Увидот е во тек соопштија за Канал 5 од МВР.

Канал 5 официјално дознава дека десетгодишното дете било однесено во ГОБ ,,Св Наум Охридски “ , каде што им подлегнало на повредите.

Причините за оваа тешка несреќа не се познати. Дознаваме дека возачот на БМВ бил во алкохолизирана состојба и возел пребрзо.

Повеќе детали за тешката сообраќајна несреќа во вестите во 18.00 часот на Канал 5.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиднеј: СВЕЧЕНО ПРОСЛАВЕН ДЕНОТ НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ СВЕТИ КИРИЛ И МЕТОДИЈ

Пишува  Тоде Кабровски Минатата недела на 26 мај 2024 година во организација на Македонскиот просвето-училишен одбор на Нов Јужен Велс со сите Македонски училишта во...

Пецаков: По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза, упатувам јавна поддршка

По повод 30. Мај, Светскиот ден на лица со Мултипла склероза упатувам јавна поддршка до сите наши сограѓани кои се борат со ваков животен...

Фатени лица од Охрид и Бугарија- Се претставувале како полицајци

Поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Е.И.В.(58) од Република Бугарија и А.Т.(41) од Охрид. Во...

Македонче: Александар Лазовски, успешен магистрант на Харвард !

Честитки за нашиот Александар Лазовски, стипендист и признат студент лидер за вештачка интелигенција (AI) и образование, кој ја заврши својата магистратура по образование (2023–24)...