27.9 C
Ohrid
петок, јуни 25, 2021
Почетна Македонија На саемот за вработување 500 слободни работни места во Македонија и регионот...

На саемот за вработување 500 слободни работни места во Македонија и регионот – еве кои места и за каква плата

Translate (Eng):[gtranslate]

Со еден клик на веб-страницата www.regionalensaemzavrabotuvanje.com посетете го најголемиот регионален онлајн-саем за вработување, на кој повеќе од 80 компании од Македонија и регионот бараат вработени за над 500 слободни позиции. Отворени се повеќе од 100 работни места само во Македонија.

Компаниите бараат нови вработени во секторите ИТ, трговија и финансии, а секој што ќе го посети саемот, освен што ќе може да аплицира на отворените работни позиции, ќе може и да разговара со својот потенцијален работодавец преку чет или видеоповик.

Саемот трае 8 дена и е достапен 24 часа на ден преку сите десктоп и мобилни уреди.Сè што ви треба е интернет!

РЕКЛАМА

Компании изложувачи на саемот се: „А1 Македонија“, „Кроација осигурување“, НЛБ банка, „Македонски телеком“, „Магна интернационал“, „Телеперформанс Скопје“, „Киел Македонија“, „Дата мастерс“, Aptiv, BREON, „Маркарт“, „Костал“, „Алкалоид“ АД Скопје, „Лакталис“, ЕСИ, Loka, Vipper.com и SPAR Hrvatska.

Саемот до денес го посетија над 40.000 посетители од Македонија, а ќе биде отворен до среда (14 октомври), па затоа побрзајте и посетете го на www.regionalensaemzavrabotuvanje.com – можеби вашето ново работно место се крие таму!

 

- Реклами -